Nasıl Uygulanıyor?

Fit&Healthy Life by Semra Ercan Nasıl Uygulanıyor?

1. GÜN

Her kas grubunun maksimum fonksiyonel kapasitesinin ölçüldüğü kas testi yapılması, geçirilmiş olan hastalıklar ve mevcut sağlık durumunun kaydedilmesi, mevcut bedensel ve ruhsal stres düzeyinin yapılan anket ile tespiti.

2.GÜN

Kişinin mevcut ve geçirilmiş sağlık durumu , bedensel ve ruhsal stres katsayısı ve maksimum fonksiyonel kapasitesine göre değişkenlik gösteren bir matematiksel formül ile sadece kişiye özel değil her kas grubuna özel hazırlana egzersiz programına başlama.
Bir aylık dönem içinde yapılmak istenen hobiler için kayıt yapılması ve katılımcıların tanışma toplantısı.

3.GÜN

Beslenme uzmanı ile tanışma ve uygulanacak beslenme programı hakkında konferans ve hobi faaliyetlerine başlama.

4.GÜN

Stres yönetimi uzmanı ile tanışma ve uygulanacak program hakkında konferans ve egzersiz programının 2. Seansının uygulanması

5.GÜN

Beslenme programı semineri ve atölye çalışması.

6.GÜN

E.F.E.E. Egzersiz programının 3. Seansının uygulanması

Stres Yönetimi Programının 2. Semineri ve atölye çalışması

Hobi faaliyetleri

7.GÜN

Hobi faaliyetleri

uygulama3

uygulama2

uygulama4

Program  bu şekilde bir haftanın  3 günü egzersiz programı, 2 günü beslenme programı seminer ve atölye çalışması   2 günü stres yönetimi seminer ve atölye çalışması  ve her günü hobi faaliyetleri olarak düzenlenmiş olup 4 hafta uygulanmaktadır. 4 haftanın sonunda başlangıçtaki kas testi tekrar edilerek  programa katılan her bireyin kaslarının fonksiyonel kapasitesinin %5 – 10 oranında  artmış olduğunu göeteren egzersiz karneleri verilmekte , katılmış oldukları seminer ve atölye çalışmaları için katılım belgesi verilmektedir. Hastalıklara ya da eklem problemlerine rağmen sanki bunlar hiç yokmuş gibi yaşamak için gerekli olan kas gücüne ulaşıncaya kadar birer aylık periyotlar halinde programın devam etmesi önerilir. Alışılagelmiş diğer bütün egzersiz yöntemlerinden farklı olarak aradan aylar hatta uzun yıllar geçse dahi bu egzersiz programı ile kazanılan kas gücü kaybolmamaktadır.  Bu nedenle ulaşılmak istenen mükemmel seviyeye gelinceye kadar programa ara vermeden devam edilebileceği gibi  kayda değer bir kayıp olmadan birkaç ay ya da yılda bir de yapılabilir ya da bir aylık program ile zaten bir ivme kazanıp egzersiz programı ile kas gücünün daha mükemmel hale gelmesi, etkin beslenme, stres  yönetimi yöntemleri  ve hobi faaliyetleriniz ile kazandıklarınızın keyfini uzun yıllar çıkarabilirsiniz. Yetmediği yerde gelip bir program daha yapabilir yine zamanı geri almış olursunuz.